• koalamom

    Singelmammor & pappor i Göteborg: var är ni?

    Här är en till, vi har precis separerat så jag har väl egentligen inte hunnit vänja mig ännu. Jag har tre barn, två pojkar på 6 och 4 år och en liten flicka som snart blir 1år. Bor i centrala göteborg. För tillfället bor barnen hos mig på heltid då pappan inte fått en egen bostad ännu.


    ♥axel, vidar & idun ♥ - gbrosandmum.blogspot.com
  • koalamom
    FrökenLöken skrev 2012-04-04 21:13:07 följande:

    Finns det någon som skulle vara intresserad av en Slottskogsträff någon dag?


     


    Är föräldraledig med 14 månaders och börjar bli lite uttråkad :)


    Absolut intressant, eller någon annan lekpark eller nåt. Jag är också föräldrarledig med min lilla dotter.
    ♥axel, vidar & idun ♥ - gbrosandmum.blogspot.com
  • koalamom
    Karina01 skrev 2012-04-07 21:52:50 följande:
    Hej!  Jag är 34 och har två små flickor som är 4 och 6 år. Har tjejerna nästan på heltid men ibland får jag en ledig kväll som t.ex. idag och då känns det ganska ensamt, alla vänner har ju familjer. Min familj bor tyvärr i ett annat land.. Det hade varit trevligt att hitta någon i samma situation för att träffas både med eller utan barn. Ta en fika eller gå på bio.. Kanske att träffas på lekplatsen med barnen
    Hej, min familj bor inte i ett annat land men min situation är ändå liknande eftersom både min mamma och min pappa är döda, någon övrig familj har jag inte direkt.

    Som det ser ut nu har jag barnen i princip på heltid, pappan kommer och hälsar på ibland och ibland tar han med sig de två äldsta barnen ut. Om ett par månader kommer det förhoppningsvis se lite annorlunda ut då pappan får tillgång till sin nya bostad. 
    ♥axel, vidar & idun ♥ - gbrosandmum.blogspot.com
Svar på tråden Singelmammor & pappor i Göteborg: var är ni?