• Mollie

    Zonterapi

    Jag vill också vara med i denna tråd och lägga in ett ord!

    Jag vill påstå att det är skillnad på terapeut och terapeut... Har erfarenhet av många olika under ca 20 års tid med OLIKA bekymmer och åkommor! Senaste och det jag är i farten med nu är viktnedgång som ska leda till en ev graviditet!

    Men iaf, jag upplever att det är skillnad genom att en del "bara skrapar lite på ytan" medans andra terapeuter "kliver ner på djupet" och det är DÅ det gör nytta. Som några andra redan uppmärksammat så bör man gå till en som har specialiserat sig på det här med barnlöshet och/eller har flera, flera års erfarenhet. Gick till en nyexad-zonis och det blev varken hackat eller malet så att säga... OBS!! Inget illa om dig TS, för det stämde inte oss personligt mellan heller...!

    Sen skulle jag bli glad om TS ville komma tillbaka till tråden och bortse från det som inte har med detta att göra! Herrgud, här får vi gratis vägledning och jag lovar att vi är många som vill/är ibehov av detta!

  • Mollie

    Härligt! Snäll du är mot zonisen då och vårdar dina fötter! Själv slänger man upp dem med förhårdnader, strumpludd och fotsvett efter 1 dag i skor!

Svar på tråden Zonterapi