Anonym skrev 2012-01-21 01:55:19 följande:
Va inte så paranoid utan tänk efter före istället!
Skriv det du kan stå för!
Men det är rätt självklart att om du googlar på det gamla nicket att det gamla nickets inlägg kommer upp.
Om du har bytt lösen och inte publicerat din mailadress+ nya nicket finns det inte en chans i helvetet att de kan det!
Google ger en ögonblicksbild hur det ser ut på forumet för en oinloggad! Har inte ett skit med FL´s databaser att göra utan vad du publicerar!
Jag skriver bara saker som jag står för. Det finns dock saker om familjen och annat som jag skriver här som jag INTE vill ska komma ut i samband med mitt namn. Eller i förhållande till mitt jobb. Och jag är inte paranoid, jag saknar kunskap om såna här saker.
Jag trodde att de fått fram användarnamn + mail sammankopplade, vilket betyder i så fall att de kan koppla inlägg med det nick de fått fram på google med mailadressen de fick fram.
Har en kompis som är en offentlig person och denne är riktigt skakig, men ingen av oss fattar riktigt hur det funkar.