Bara för att ni inte förstår jamaicanska
Ja håller med. Ignorera. Ni andra som startat en debatt och slänger er massa glåpord är inte direkt bättre själva.
Tycker det är otrolig hets mot denna TS.
Ja håller med. Ignorera. Ni andra som startat en debatt och slänger er massa glåpord är inte direkt bättre själva.
Tycker det är otrolig hets mot denna TS.
Blir glad när jag ser att det finns fler än jag som inte direkt hoppar på mobbningen av TS. Tack Mad as snow och ni andra:)
Från när kommer siffran 2,64 mord per i
År i Sverige ? Under januari månad har 3 mord skett i Malmö. Ett i Uppsala. Ett par stycken mord i Stockholm. Vet inte vart den unga tjejen bor som blev blev knivhuggen och mördad förra veckan. Men bara det är 7-8 mord under januari. Är säker fler. Alla mord får man inte läsa om.
Aha. Då läste jag iför
Snabbt
Selfish: ja det är ju så :)
Tråden hann ju knappt starta innan hetsen satte i gång. Blir ingen vidare diskussion då
Vill man inte diskutera med TS så kan man låta bli. Sitta och skicka inlägg om hur dum och pårökt TS är bidar knappast till något.
Mikipiki: och därför är det okej ? Vill ni inte läsa TS trådar låt bli. Vill ni och vill diskutera varsågod. Men lägg av att bidra till mobbing av TS.
Selfish: absolut du har rätt i det men många skriver inte såna åsikter angående ämnet. Utan det kommer genast upp ... Du igen? Har du rökt på ? TS är svagbegåvad osv osv. Sen är det i gång. Det jag menar är att om man inte ha annat att bidra med än sånt så kan man ju låta bli att läsa. Blir så sjukt otrevlig stämning. Sen förstår jag inte alls TS och vad hon menar många gånger men man kan diskutera på en vettig nivå utan att kalla
folk för saker.
Om nu TS inte kan klara det utan att förolämpa ger det mig rätten att var likadan?
Om man nu irriterar sig så på TS trådar så
är det bästa att bara låta det vara :)
Det är min åsikt i alla fall :)
Mad as snow : exakt så jag menar :)
Queenie: upplys mig. Vad är det för sjukdom du talar om?
Jag blir förvirrad. Ibland skriver du att du bott på Jamaica i ca ett år och ibland en månad. Vad gäller ?
Sen undrar jag hur du kan jämföra dina erfarenheter med någon som bott där halva sitt liv ?