• fläta

    Min älskling porrsurfar!!!!!!

    Min älsklings älskling porrsurfar också. Min älskling får leva med det. Min älsklings älskling har nämligen en egen vilja, en egen bestämmanderätt och ett privatliv där onani och porrsegling ingår. Så är min älsklings älskling. Som tur är är min älskling likadan som min älsklings älskling - både älsklingen och hans älskling är vuxna.

  • fläta
    Fridayyy skrev 2012-06-15 08:27:36 följande:
    Ja och jag som människa har också en bestämmanderätt om vad jag vill ha för partner, eller hur?? Vill jag inte ha porr i mitt hem så bestämmer jag det!
    Bor ni ihop så är det väl ert hem? Men visst, det står förstås människor fritt att välja en partner som passar dem. Och personligen så tycker jag att det är vansinnigt mycket bättre att göra slut med älsklingen än det är att försöka sig på att begränsa, hindra, kontrollera och konfrontera älsklingen angående älsklingens privatliv. 
  • fläta
    Fridayyy skrev 2012-06-15 08:50:57 följande:
    Men man borde väl testa och fråga om vederbörande kan sluta med porr? Om denna då vet att partnern mår dåligt så borde det väl inte vara så svårt. Att sluta med porr kan inte vara en så stor uppoffring???

    Ta ett annat exempel, om jag vill ha en orm men min partner äcklas av dem så får jag ju välja vad som är viktigast. MEN hade jag redan en orm eller tyckt att det var "livsviktigt" hade jag aldrig valt en partner från början som äcklas av ormar. Jag hade inte haft en orm i smyg.
    Tja, frågan är förstås fri. 
    Själv hade jag inte varit intresserad av en människa som frågade, önskade eller krävde av mig att jag skulle ge upp mitt sexliv med mig själv, eller som försökte sätta ramar och regler för hur det skulle se ut. "Lova att du bara fantiserar om mig! Lova! Du tänker väl inte på någon annan än mig när du smeker dig? Det gör du väl inte? Lova att du inte gör det!" 

    Jag är helt enkelt inte intresserad av män som äcklas av hur jag sköter intimiteten med mig själv. Du väljer bort män som tittar på sport - jag väljer bort människor som inte respekterar min integritet. 
Svar på tråden Min älskling porrsurfar!!!!!!