Min älskling porrsurfar!!!!!!
Jag förstår att det är jobbigt men det betyder (med största sannolikhet) INTE att det är fel på dig eller erat sexliv!
Jag är en helt normal tjej som tycker om att titta på porr, eller läsa erotiska berättelser någon gång ibland. Vissa månader mer än andra - oberoende av något annat. Jag gillar själva grejen, inte de enskilda karaktärerna eller personerna som är med. Så när jag kollar på porr tänker jag på min pojkvän och inte på någon annan. Ibland kan porr behövas för att få utlopp för en fantasi som kanske är svår (eller rent av olaglig) att utföra i verkligheten. Jag går till exempel igång på sex utomhus men det kan vara lite svårt att lyckas med och det är ju även olagligt. Då kan jag fantisera om att det är jag och min pojkvän i filmen istället för aktörerna. Det är alltså inte så att jag kollar på porr för att titta på nakna kroppar och önska att jag var med den killen istället. Jag bara tittar för att få ut mer av min fantasi, jag onanerar dock aldrig för jag känner inget behov av det. Jag bara tittar för skojs skull, tycker bara om att fantisera om det.
Hoppas att det kan hjälpa dig att förstå lite bättre :) Om jag hade varit du hade jag frågat om ni inte kan kolla tillsammans istället? Det hade jag känt mig mer bekväm med då jag är ett kontrollfreak och vill veta vad han tycker om att titta på. Du kanske till och med skulle gilla det? :)
Tycker det är fel av de som säger att alla killar är sexgalningar som älskar porr, vissa gör det och vissa gör det inte. Killar som tjejer. Sen är väl tjejer oftare än killar lite mer emot porrindustrin pga komplexen och pressen det bidrar med. Det betyder dock inte att de inte skulle gilla det om de gav det en chans.
Jag förstår inte varför porr ska vara så förbjudet. Om det är en film eller bild som framställts under bra omständigheter och alla är med på det (visst det kan vara svårt att ta reda på, men det brukar finnas sidor som känns seriösare än andra) så tycker jag bara att porr är kanonbra. Det handlar väl bara om att folk måste förstå det lite mer och inse att det oftast inte handlar om att man fantiserar om just personerna i filmerna eller bilderna, utan bara själva grejen. Så är det för mig och min pojkvän iaf, vi brukar titta tillsammans någon gång ibland och får en nytändning och inspiration.
Så det handlar säkert inte om att han fantiserar om tjejerna i filmerna eller bilderna, utan han fantiserar bara om själva grejjen. Så ta det inte personligt!!
Kram på dig vännen