• kimmenm

    Någon som har sitt barn på Backstugan, gullmarsplan?

    Hej!
    Vi ska flytta till gullmarsplan och fick idag ett platserbjudande på förskolan Backstugan från slutet av aug. Vår son är 2 år och har gått på en annan förskola sen förra hösten, vilken vi har varit väldigt nöjda med. Det gör det lite vemodigt att flytta på honom..

    Är det någon som har sitt barn där som kan säga vad ni tycker om förskolan?
    Kanske någon annan som ska börja nu i augusti?


  • Svar på tråden Någon som har sitt barn på Backstugan, gullmarsplan?
  • Fellis

    Hej hej!

    Satte ni er son på Backstugan? går han kvar? vad tycker ni om förskolan? Vår dotter står nämligen i kö dit därför jag är lite nyfiken..

    MVH
    Felicia

  • kimmenm

    Ja vår son började där i augusti!
    Jag rekommenderar den förskolan varmt!
    Trevlig, engagerad och pedagogisk personal som hela tiden ser till att aktivera och stimulera barnen på olika sätt. Jag uppskattar att de är kulturella och dansar, sjunger, målar, är ute mycket på gården och i skogen. Min son vill aldrig gå hem och det är han inte ensam om Skrattande Hoppas att du får en plats till ditt barn!

  • Fellis

    Åh vad trevligt att höra. Hur har det varit på förskolan sedan alla dessa skriverier om förskolechefen? Pratar ni föräldrar något om detta?
    Tack för snabbt svar förresten :)
    MVH
    Felicia

Svar på tråden Någon som har sitt barn på Backstugan, gullmarsplan?