Embryoadoption på Elite Clinic
Hej!
Min man och jag har planer på att göra embryoadoption, troligtvis på Elite Clinic i Tartu. Någon som varit där och fått behandling? Vad har ni för erfarenheter av kliniken?
Hej!
Min man och jag har planer på att göra embryoadoption, troligtvis på Elite Clinic i Tartu. Någon som varit där och fått behandling? Vad har ni för erfarenheter av kliniken?
Hej!
Vad skönt att höra att det var ok på kliniken. Vi hade svårt att bestämma oss för vilken klinik vi skulle välja.
4everHope - Vi ska göra FET. Det kostar 1650e oberoende av om man får ett eller två. Mediciner är inte inräknade i kostnaden, det skulle bli runt 400e uppskattade de på kliniken. Man sänder provsvar o liknande med post eller fax och behöver bara göra ett besök på kliniken.
Vi kommer nog att flyga från Malmö direkt till Tartu.
Kvickrot- Bokade du bussen Tallin -> Tartu i Sverige eller när du väl var på plats?
Ska försöka inboxa dig Kvickrot, har inte gjort det förut
Mvh Hennah
Kvickrot Har inboxat dig, tror jag
Flyget går nog från Köpenhamn om man vill flyga billigast, men med Öresundstågen tar det bara typ en halvtimme mer.
Har nu haft mer kontakt med kliniken och det blir FET i slutet av november om alla prover ser bra ut!