Troll?!?
Anonym skrev 2012-08-28 09:58:35 följande:
Satt och läste men svarade aldrig på hennes tråd då jag tyckte det lät som att det var troll. Men jag undrar också detsamma som du!! 

Jag tyckte hjärte-svidande synd om alla snälla människor som verkligen försökte hjälpa ett troll. Ni är så fina på alla sätt och vis.
Och ni kan verkligen hjälpa i de fall som är verkliga.Jag hatar oärlighet och kände mig därför tvungen att säga något.
(Jag vill passa på att lägga in ett litet Tack till de som PM:ade mig med stöd och funderingar.)
Nu till knäckfrågan!
Moderatorer med administratörsrättigheter kan se IP-nr på alla oss. Jag har själv varit moderator på ett medelstort forum. Alla forum ser förstås annorlunda ut men oftast visas ip:t i anslutning till inläggen på något vis.
Alltså kan de se om "pappa"-Ts är densamme som en annan "Trollar"-Ts.
Jag är bara förvånad att inte tråden togs bort snabbare, men man kan väl inte förvänta sig att moderatorer/admins ska göra nattjänst på FL


