• Anonym (kan ja?)

    Kan jag ha denna som bröllopsklänning??? Hjälp vad tycker ni!!

    Jag gifter mig borgligt med min älskade i november för bara våra familjer, sen har vi bröllopsfest för resten, släkten & närmsta vänner sammanlagt ca 40-50. Har hittat en klänning från nelly.com som är påväg hem till mig, men jag börjar fundera kan man verkligen ha en kort klänning som brud? Och vad tycker ni om klänningen i övrigt?? Helt ärligt???

     http://nelly.com/se/kl%C3%A4der-f%C3%B6r-kvinnor/kl%C3%A4der/festkl%C3%A4nningar/vila-479/pamala-corsage-dress-480024-912/

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2012-09-16 19:57
    Jag har bestämt mig det blir den klänningen.

  • Svar på tråden Kan jag ha denna som bröllopsklänning??? Hjälp vad tycker ni!!
  • FlitigaLis

    Ja om du har kropp för den så visst. Men en bolero till skulle vara snygg, känns som en sommarkläning.

  • Lind a

    Njae... Det vet jag inte om jag tycker. Sen måste du ju ha rätt kropp med!

  • Dr to be

    Jag gifte mig borgeligt i mars i år. Jag var då gravid i v.35+0. Jag hade på mig en knälång klänning i blått tyg som skimrade i svart med blommir broderade i samma färg som klänningen så jag tycker absolut att du kan ha en kort klänning Grattis till kommande bröllopet!

  • Anonym

    ser den inte, kommer bara till nellys förstasida. kopiera in bilen hit.

  • Anonym (kan ja?)

    Ni som inte kunde se bilden..



    Om jag har rätt kropp, vad är rätt? 
Svar på tråden Kan jag ha denna som bröllopsklänning??? Hjälp vad tycker ni!!