IdéTorka, vill fria till flickvän men hur?
Såhär på småtimmarna ligger det och gnager mig, hur jag ska göra detta. Jag älskar flickan min, vi väntar vårt första barn ihop och jag känner att det är henne jag vill leva med. Frågan är då, hur friar man?
Vi har pratat lite lätt om det, och båda vill gifta sig för eller senare. Vi tycker båda det inte är något tvång att skynda på själva giftemålet och ha bråttom dit direkt. Men att förlova oss nu och gifta oss längre fram vore mysigt tycker jag. Så jag har tänkt fria till damen min.
Hur ska man göra ? Hur får man fram det på ett bra sätt ?
Gå ut och äta på någon fin restaurang, känns så himla uttjatat och vanligt. Jag önskar mig därför lite tips på idéer för hur man gör detta bra.
Jag vill göra något eget och annorlunda, men något litet tips kan ju leda in en själv på någon bra idé och så lyckas man komma på något bra.
Jag har hittat ring till henne, så det är att hitta ett bra tillfälle för det hela också.
På BB lär ju inte funka så bra i alla fall känner jag. hihi