Förbättra oddsen vid IVF!
Jag har inte diskuterat rispning med min danske läkare och jag är ganska övertygad om att de inte att gör det (de ligger inte så långt framme med "nyheter" - även om de gjort vissa undantag för mig).
Om jag skall få hjälp med det i nästa Ivf så hänger det på C :).
Förhoppningsvis kanske någon annan här känner till någon läkare som kan rispa under stimuleringsmånaden.
Har förstått att du har gått på Vitanova i Köpenhamn. Jag funderar nu på att byta från öresundskliniken till Köpenhamn och tittar nu på både CFC, Trinageln och Vitnaova.
Hur är din erfarenhet av dem?
Jag ser i tråden att de har hjälpt till med både sköljning, luft i kateterna, akupunktur etc. Jag har förstått att de även gör hatching och rispning (ska kolla om de kan göra det cykeln innan IVF). Hur är det med kortisontillskott och tillväxthormon?
På Öresund så har jag fått ta ½ spruta Ovitrelle efter ET, varannan dag under några gånger. Jag ser i journalen att de betecknar det som lågdos hcg.