Fan va bög/bögigt
nej du ska absolut inte acceptera det om du inte tycker att det är okej!
Jag är hetero, men har många vänner inom HBT, vi har ett skämtsamt sätt att prata med varann, men är inte heller rädda för att säga ifrån om det blir för mycket och detta för att vi är på samma plan, aldrig i livet att jag skulle uttrycka mig så som jag gör med mina vänner mot en okänd eller liknande.
Att personer inom HBTQA (så får vi med alla) skulle hoppa i säng med någon för att de har samma läggning är ju absurt! Absolut att ni har samma behov av närhet och kärlek som jag till exempel!
Är det så att du blir ledsen över "bög/bögigt" i meningar och personen som säger det inte lyssnar, så gå till chefen och prata, jag kan förstå att du blir ledsen över det, mina "bögvänner" skulle också ta illa upp om någon höll på så i deras närhet.