Inlägg från: skruttarnas mamma |Visa alla inlägg
  • skruttarnas mamma

    Varning för jollyroom.se!

    jag har iofs bara handlat från dom en gång, och då en bilbarnsstol, men leveransen krånglade då posten levererade den till en ort flera mil ifrån min, och då fick vi kontakta jollyroom för att se vad som hade hänt, och de var mkt hjälpsamma vid det tillfället! 
    men det låter ju som att deras hemsida krånglar, ring tillbaka och förklara exakt så som du har skrivit här ts och be dem hålla utkik efter kunder som inte fått sina varor för jag tror inte alla är så ärliga som du som ringer om betalada varor som är påväg till dig.  

  • skruttarnas mamma
    Johanninen skrev 2012-12-11 12:44:38 följande:
    Jag har mailat med dem fram och tillbaka hela dagen igår. Det närmaste jag kom ett "okej, vi har gjort bort oss" var "Polisanmäl som bedrägeriförsök."

    Jag skrev i mitt sista mail att om nån efterlyser en sån här produkt, så vet ni ju var den finns...
    men jösses 
    dom är med i "trygg e-handel" undrar om man kan kontakta det företaget (för det måste väl det vara?) och informera om vad som hänt?  
Svar på tråden Varning för jollyroom.se!