• Anonym

    Helkroppstråden

    För dem som önskar foga samman bröst och stjärtar och posta bilder av både fram- och baksida. Jag vill inte men jag gillar att titta på dem som villigt poserar! 

    Följ reglerna för bildvisning. Det måste vara minst en tunn tråd mellan skinkorna.  

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2012-12-18 17:27
    Diktatur gäller här. Jag är envåldstrådshärskare och det innebär att ni ska kommentera sådant som ni gillar och låta bli att säga något om det som eventuellt inte faller er i smaken.

    Tänk på att alla kroppar är vackra för någon, oftast för väldigt många och att er personliga och subjektiva smak inte sätter standarden.

    Alla är välkomna att posta bilder, avklädda eller påklädda spelar ingen roll. Posta sådant som ni är bekväma med. Detta är en FEEL GOOD-tråd och inget annat.

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2012-12-20 17:59
    lilletrille sa det så mycket bättre än jag, så här förklarar hon trådens syfte:

    "Fast syftet är inte att locka någon, syftet är att visa upp alla olikheter - en feel good-tråd där man inte säger något om man inte har något bra att säga.
    Mao skall du inte lägga upp kort för någon annans skull, utan bara för din egen om du vill det. Jag kan däremot lova dig att om du väger 107 kilo så finns det fortfarande människor som föredrar din kroppsform framför smala kroppar.
    Det är ju det som är så bra - att hur man än ser ut, smal, tjock, kort eller lång, så finns det alltid någon som tycker att man är skitsnygg :)"

  • Svar på tråden Helkroppstråden
  • FjärilVingad73
    Nyfikne skrev 2013-05-13 15:39:33 följande:
    Hade lite tråkigt på jobbet :)

     
    Drömmer Tur för oss...
  • Nyfikne
    FjärilVingad73 skrev 2013-05-13 15:44:27 följande:
    Drömmer Tur för oss...
    ja, tur oxå att man kan vara i fred på toan i alla fall.
    på det öppna kontorslandskapet, hade jobbkompisarna fått vara med i bakgrunden annars :D
     
  • skilla77
    Mattias39 skrev 2013-05-13 15:43:22 följande:

    Tror mer på en trånande ko, i såfall... Glad


    Känner igen det där med  tristess på jobbet, tur man kan roa sig med lite fotande då... :)
    Bra jobbat, kanske håller det tjejerna nöjda ett tag till! Glad
    Beror på din prestation Matte Flört.
  • Tillie

     Såhär såg man ut en gång i tiden....  


  • Kakaa
    Tillie skrev 2013-05-13 17:29:23 följande:
     Såhär såg man ut en gång i tiden....  

     


    Jätte fint. En vackert fyllig kropp.. sedan så är jag.. (JAG alltså) mycket för små bröst, tycker det är vackert. :) Oavsett hur du ser ut nu så borde du visa upp dig, en vacker ung tjej är vad du är. 
  • Tillie
    Kakaa skrev 2013-05-13 17:31:44 följande:
    Jätte fint. En vackert fyllig kropp.. sedan så är jag.. (JAG alltså) mycket för små bröst, tycker det är vackert. :) Oavsett hur du ser ut nu så borde du visa upp dig, en vacker ung tjej är vad du är. 
    Tack Glad Nu har den blivit lite för fyllig tycker jag och bysten lite större också.Flört Men jag har bestämt mig för att gå ner alla kilo till min kroppsform jag har på bilden, kanske ytterligare 8 kg till..
  • Kakaa
    Tillie skrev 2013-05-13 17:41:52 följande:
    Tack Glad Nu har den blivit lite för fyllig tycker jag och bysten lite större också.Flört Men jag har bestämt mig för att gå ner alla kilo till min kroppsform jag har på bilden, kanske ytterligare 8 kg till..
    Gör det som du skulle trivas mest med. :) Huvudsaken är ju att du är tillfreds med dig själv. 
  • Brio
    Anonym (Tigerlily) skrev 2013-05-10 20:15:56 följande:
    Ingen vidare snygg kropp just nu. Vet att jag väger för mkt! Men efter fött barn & så duger den någorlunda. 10 kg bort så:) 

     


    Fin kropp! MEN.. jag blir provocerad när människor som verkligen inte är plus-size säger att de är det.