• Anonym

    Helkroppstråden

    För dem som önskar foga samman bröst och stjärtar och posta bilder av både fram- och baksida. Jag vill inte men jag gillar att titta på dem som villigt poserar! 

    Följ reglerna för bildvisning. Det måste vara minst en tunn tråd mellan skinkorna.  

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2012-12-18 17:27
    Diktatur gäller här. Jag är envåldstrådshärskare och det innebär att ni ska kommentera sådant som ni gillar och låta bli att säga något om det som eventuellt inte faller er i smaken.

    Tänk på att alla kroppar är vackra för någon, oftast för väldigt många och att er personliga och subjektiva smak inte sätter standarden.

    Alla är välkomna att posta bilder, avklädda eller påklädda spelar ingen roll. Posta sådant som ni är bekväma med. Detta är en FEEL GOOD-tråd och inget annat.

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2012-12-20 17:59
    lilletrille sa det så mycket bättre än jag, så här förklarar hon trådens syfte:

    "Fast syftet är inte att locka någon, syftet är att visa upp alla olikheter - en feel good-tråd där man inte säger något om man inte har något bra att säga.
    Mao skall du inte lägga upp kort för någon annans skull, utan bara för din egen om du vill det. Jag kan däremot lova dig att om du väger 107 kilo så finns det fortfarande människor som föredrar din kroppsform framför smala kroppar.
    Det är ju det som är så bra - att hur man än ser ut, smal, tjock, kort eller lång, så finns det alltid någon som tycker att man är skitsnygg :)"

  • Svar på tråden Helkroppstråden
  • Meddelande borttaget
  • Meddelande borttaget
  • Meddelande borttaget
  • Meddelande borttaget
  • Meddelande borttaget
  • Meddelande borttaget
  • Meddelande borttaget
  • Anonym (UTAN?!)
    Anonym (Mannen som tittar) skrev 2025-06-21 07:04:40 följande:
    Får man lägga upp såna bilder?
    Eeeeh...... varför inte?  Bara en närbild på och under bysten på en tjej,
  • Meddelande borttaget
  • Meddelande borttaget
  • Meddelande borttaget
  • Meddelande borttaget
  • Moderator

    OBSERVERA!
    Bilder som laddas upp ska vara bilder du äger rättigheten till.
    Det är inte tillåtet att använda någon annans bilder.

  • Jimmy75

    Ok, scrollade för skojs skull lite i tråden och kollade på en del av bilderna som män och kvinnor lagt upp på sig själv. 

    Såvitt jag kan förstå så är det väl bara vuxna människor på familjeliv. Så då bara undrar jag - vad i hela friden är man för en människa om man ger tummen ner till en bild någon lagt upp på sig själv??? Är ni inte riktigt kloka i huvudet? Har aldrig sett något så kränkande i hela mitt liv. Bara skrolla vidare om ni inte gillar bilden. Varför ska ni mobba och bidra till att sänka en annan människas självbild på det viset. Det finns inte ord för hur lågt det är. Dom av er som gett tummen ner till en del bilder här....När ni möter främmande människor på stan, eller mitt emot er på ett tåg och ni inte tycker de ser bra ut. Sitter ni och talar om för dem att de är ful eller ger dem tummen ner då?

  • Anonym (Frågetecken)

    Är det ingen som lägger upp nåt här längre? Tråden död?

  • Anonym (Oj!)

    Detta måste vara internets enda bildtråd utan bilder Tyst

  • Anonym (Killeä)
    Anonym (Oj!) skrev 2025-06-29 14:16:43 följande:

    Detta måste vara internets enda bildtråd utan bilder Tyst


    Lägg upp bilder då?