• Anonym

    Helkroppstråden

    För dem som önskar foga samman bröst och stjärtar och posta bilder av både fram- och baksida. Jag vill inte men jag gillar att titta på dem som villigt poserar! 

    Följ reglerna för bildvisning. Det måste vara minst en tunn tråd mellan skinkorna.  

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2012-12-18 17:27
    Diktatur gäller här. Jag är envåldstrådshärskare och det innebär att ni ska kommentera sådant som ni gillar och låta bli att säga något om det som eventuellt inte faller er i smaken.

    Tänk på att alla kroppar är vackra för någon, oftast för väldigt många och att er personliga och subjektiva smak inte sätter standarden.

    Alla är välkomna att posta bilder, avklädda eller påklädda spelar ingen roll. Posta sådant som ni är bekväma med. Detta är en FEEL GOOD-tråd och inget annat.

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2012-12-20 17:59
    lilletrille sa det så mycket bättre än jag, så här förklarar hon trådens syfte:

    "Fast syftet är inte att locka någon, syftet är att visa upp alla olikheter - en feel good-tråd där man inte säger något om man inte har något bra att säga.
    Mao skall du inte lägga upp kort för någon annans skull, utan bara för din egen om du vill det. Jag kan däremot lova dig att om du väger 107 kilo så finns det fortfarande människor som föredrar din kroppsform framför smala kroppar.
    Det är ju det som är så bra - att hur man än ser ut, smal, tjock, kort eller lång, så finns det alltid någon som tycker att man är skitsnygg :)"

  • Svar på tråden Helkroppstråden
  • Tom Araya
    Anonym (2 barn senare) skrev 2013-01-09 21:05:16 följande:

    www.dropbox.com/s/td77832ug6vpehb/1.JPG

    www.dropbox.com/s/42mudnuo6qynbzq/2.JPG

    www.dropbox.com/s/9q7pgm6z9x5sw47/3.JPG
      

    Jaha, så här kan en 37-årig kvinnokropp se ut efter två barn. Har lyckats gå ner 15 kilo efter graviditeterna och är nu ungefär där jag var innan jag blev med barn (+ några kilon dock..).
    Jag har i många år varit väldigt missnöjd med min kropp, men efter att jag fick barn så har jag slutit fred med den och gillar nog ändå mina former trots allt.
    Var snälla nu här i tråden va Flört       


    Snäll avser jag inte att vara, snarare ärlig {#emotions_dlg.djavulsk} och jag tycker du har en mycket fin kropp och efter 2 graviditeter samt övervikt har du rätt att vara väldigt stolt med det utseendet. Solig
  • Tom Araya
    NoteturNomen skrev 2013-01-09 21:08:14 följande:
    Foten i munnen Här är det allvarligt minsann!!! Inte bara bortplockade inlägg för en liiiten liiiten bröstvårta, tom stoppad från att vara anonym?! Det var det värsta vilka grova brott jag gör mig skyldig till... (Undrar om jag kommit på varför jag mestadels läst på fl läänge länge, utan att delta i diskussionerna?)

    Som om det skulle stoppa mig, come an bara fl!! ;)

    Är det sådana här bilder ni vill ha, ja då ska ni få det! Okammad, pyjamas och tjocksockar!

    Men det är fan Hela kroppen! I helkroppstråden! Så försök komma med ot nu om ni kan ;)

     


    G'natt...
    Du ser ut att ha alla fysiska attribut man (jag i alla fall) önska på en kvinna....Flört...sköna former och ett vackert, långt, mörkt hår...Tungan ute...tack för att du visade det på bild. Glad {#emotions_dlg.flower} Solig
  • Tom Araya
    RedHotDarling skrev 2013-01-09 11:40:01 följande:

     


    äventyr vid vulkan... 3 år sen. Gick upp 10 kilo på 6 månader haha 69 kilo här.. men gick ner så fort jag kom hem till sverige Tungan ute inte lika goo mat här!
    Du är som en kamelont du...byter utseende kors och tvärs och det ena finare än det andra....härlig bild på en riktigt snygg tjej. Glad
  • Anonym (Loveheart)
    Mattias39 skrev 2013-01-10 10:41:00 följande:

     



    Längesen jag bidrog med ngt nu, men har haft lite ångest över att alla har bilder som är bra tagna. Själv har jag haft svårt att på egen hand få till en bild som är värd att visas.
    Struntar i det nu, lägger ut en även om det är bilden i sig är kass... Obestämd


    Bra jobbat där, inget att ha ångest över Glad.
  • Mattias39
    Anonym (Loveheart) skrev 2013-01-10 12:52:54 följande:
    Bra jobbat där, inget att ha ångest över Glad.

    Tack!! Solig
  • NoteturNomen
    Tom Araya skrev 2013-01-10 12:47:27 följande:
    Du ser ut att ha alla fysiska attribut man (jag i alla fall) önska på en kvinna.......sköna former och ett vackert, långt, mörkt hår......tack för att du visade det på bild.



    U r welcome Mr, tack själv :)
  • Tom Araya
    Anonym (tvilling) skrev 2013-01-10 08:22:37 följande:

     


    God morgon och TACK! Vilken grej att komma in här och se allt fint ni har skrivit!

    Jag har en väldig hatkärlek till min kropp. Kommer från en familj där kvinnorna (mamma och mormor) alltid har bantat och tyckt dom inte duger och det är klart att det smittar av sig när man växer upp! Min midja och höfter är väl det störta föremålet för min hatkärlek, tycker det är oerhört fint på alla andra men inte på mig, när det blir så markerat. Men det blir bättre och bättre! Klart jag kan se mig i spegeln och tycka att jag är fin. Min man avgudar mig och det är bra. :) Bjuder på en till såhär från morgonen, har censurerat bröstvårtor för annars blir jag väl skjuten av FL. ;)

     
    Dina bröst ser naturligt vackra ut. Jag har full förståelse för din man, det är din kropp värd.
    Tack för vi också fick fröjdas av den. Glad {#emotions_dlg.flower} Solig

  • Nockanpockan
    Mattias39 skrev 2013-01-10 10:41:00 följande:

     


     


    Längesen jag bidrog med ngt nu, men har haft lite ångest över att alla har bilder som är bra tagna. Själv har jag haft svårt att på egen hand få till en bild som är värd att visas.
    Struntar i det nu, lägger ut en även om det är bilden i sig är kass... Obestämd


    Du är alltid fin, Mattias!
    It's so FLUFFY!
  • Tom Araya
    Anonym (fru) skrev 2013-01-10 10:21:48 följande:

     


    Min jeans rumpa
    Oh, de där satt som om de var ditt eget skinn...mycket läckert! Tungan ute
  • niceelinice
    Tom Araya skrev 2013-01-10 12:28:59 följande:
    Oh jäklar! Förvånad Det syns verkligen att du tränar mycket och det där fodralet var verkligen läckert på dig.Glad
    Dock är du på tok för smal för min smak men tack för jättefin bild! {#emotions_dlg.flower} Solig

    Tackar.
    Det är ju tur vi människor gillar olika =)
Svar på tråden Helkroppstråden