• Anonym

    Helkroppstråden

    För dem som önskar foga samman bröst och stjärtar och posta bilder av både fram- och baksida. Jag vill inte men jag gillar att titta på dem som villigt poserar! 

    Följ reglerna för bildvisning. Det måste vara minst en tunn tråd mellan skinkorna.  

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2012-12-18 17:27
    Diktatur gäller här. Jag är envåldstrådshärskare och det innebär att ni ska kommentera sådant som ni gillar och låta bli att säga något om det som eventuellt inte faller er i smaken.

    Tänk på att alla kroppar är vackra för någon, oftast för väldigt många och att er personliga och subjektiva smak inte sätter standarden.

    Alla är välkomna att posta bilder, avklädda eller påklädda spelar ingen roll. Posta sådant som ni är bekväma med. Detta är en FEEL GOOD-tråd och inget annat.

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2012-12-20 17:59
    lilletrille sa det så mycket bättre än jag, så här förklarar hon trådens syfte:

    "Fast syftet är inte att locka någon, syftet är att visa upp alla olikheter - en feel good-tråd där man inte säger något om man inte har något bra att säga.
    Mao skall du inte lägga upp kort för någon annans skull, utan bara för din egen om du vill det. Jag kan däremot lova dig att om du väger 107 kilo så finns det fortfarande människor som föredrar din kroppsform framför smala kroppar.
    Det är ju det som är så bra - att hur man än ser ut, smal, tjock, kort eller lång, så finns det alltid någon som tycker att man är skitsnygg :)"

  • Svar på tråden Helkroppstråden
  • Aros02
    Anonym (NT) skrev 2014-11-24 20:44:49 följande:

    Hahaha, alltså nej, bara nej. Det kommer jag inte göra.


    Ok, men för att uttrycka det kort, skuggor är lika viktiga som ljuset! :)
  • kanalltidblibättre
    Aros02 skrev 2014-11-24 20:36:39 följande:
    Riktigt snygg bild! Men tror faktiskt den skulle kunna bli ännu snyggare om du experimenterade med olika styrka på ljuset, ljustemperatur och ljusvinkar. Blir bättre skuggor, kontraster och dynamik. Typ Straight Arrows bilder.

    Bara förslag till rent fototekniska grejer alltså. Skulle framhäva motivet bättre menar jag! :)
    Nej, herregud hur skulle det då bli?

    Alla har ju sina schyssta stilar.

    Äpplet ska inte blandas med tomaten! :)
  • Aros02
    kanalltidblibättre skrev 2014-11-24 20:56:44 följande:

    Nej, herregud hur skulle det då bli?

    Alla har ju sina schyssta stilar.

    Äpplet ska inte blandas med tomaten! :)


    Hmm, var verkligen inget illa menat bara en personlig åsikt. Inget att haka upp sig på, bara att gå vidare! :)
  • Anonym (Morgon)
    Anonym (NT) skrev 2014-11-24 19:23:02 följande:

    Haha ja jag förstod det, skulle bara skoja till det lite

    Tyvärr finns det inte så många såna bilder! Mitt hår är lite mitt signum och känns lätt igen

    Men lite grann finns ju iallafall


    Så vacker ????
  • kanalltidblibättre
    Aros02 skrev 2014-11-24 20:59:38 följande:
    Hmm, var verkligen inget illa menat bara en personlig åsikt. Inget att haka upp sig på, bara att gå vidare! :)
    Jag bara driver lite. Inget illa ment här heller givetvisSkrattande
  • Aros02
    straight arrow skrev 2014-11-24 08:26:45 följande:

    God morgon!


    Får berömma det jag tänkt länge nämligen att du är duktig på skuggspel!
  • Aros02
    kanalltidblibättre skrev 2014-11-24 21:19:04 följande:

    Jag bara driver lite. Inget illa ment här heller givetvis


    Ok, fan här får man passa sig så man inte kliver i klaveret ibland tänker jag. Vissa saker är känsligare än andra och vissa människor är extra känsliga och ser man inte ansiktsreaktionerna på folk som på nätet så lär man ju hålla igen lite!... Vilket jag inte alltid är så bra på!..
  • jompen6

    Vackra du!


    Fröken36 skrev 2014-11-24 21:33:42 följande:

    Nämen nu pussas vi istället...  ....


  • Aros02
    Fröken36 skrev 2014-11-24 21:33:42 följande:

    Nämen nu pussas vi istället...  ....


    Åhhh en sån mjuk, len fin bild Fröken, *trånar med läpparna*!