Inlägg från: 3 barns mamma84 |Visa alla inlägg
  • 3 barns mamma84

    Solstrålarna

    Prego har jag aldrig testat hmmm hur fungerar det ??
    Blir man super kåt  


    ♥Ebba 050607 Amadeus 080814 Elias 101208♥
  • 3 barns mamma84
    MissKaos skrev 2013-01-10 06:54:55 följande:
    Ja!! Det blir man. På mig fungerade det sist fast jag blev överstimulerad med. Jag har nog ägglossenataka gånger bara,,då kan man ju inte bli gravida
    Hahaha då behöver jag inte för när jag har äl så är jag en vild kåt bocke
    ♥Ebba 050607 Amadeus 080814 Elias 101208♥
  • 3 barns mamma84

    Är idag så nere så förbannad fick reda på idag att elias dagmamma inte är dagmamma längeGråterhon har blivit fjernad efter 30 år som dagmamma
    Jävla fitt komuner alltså !!!!!!!
    Vad i helvette gör man detta  ??
    Jag misstänker starkt att det är pga att mn nu öppnat småbarnsgrupper på dagiset som börjar 1 april men det var så många dagmammor här i byn som är riktigt dåliga som INTE kan ta hand om sina barn alls.
    Vad ska jag NU göra ??
    Hon hade amadeus och hon hade Elias nu har Elias ingen dagmamma längre.     


    ♥Ebba 050607 Amadeus 080814 Elias 101208♥
  • 3 barns mamma84

    Har varit så nere idag bara helt deppad .
    bläh kännsla bara och så irriterad ! 

    Sen undrar jag hur känner ni när ni är ikke gravida och hur ofta kissar ni ?
    Jag har kissat och kissat är såååååå hungrig !! fast jag äter e jag super hungrig  igår hade jag svårt att sova var tvungen att gå upp ta fram en gaffel och äta kall spaghetti och köttfärssås direkt ur kastrullen  går upp och kissar på natten också.
    Bröstvårtorna svider magen är SUPER svullen
    molvärk som mensvärk idag kände jag hur det stack till i magen men sen var det okej trodde äl men har inga flytningar.
    Trött var jag och somnade på soffan medans 2 av pojkarna tittade på tv.
    Hmmmm vad fan e det som händer!!
    Mensen ska inte änns komma den ska komma typ någon gång i feb typ ja jag har äl ca 18:e så typ mensdag sista början av feb ..
    När jag kissar så känner jag mig SUPER kissnödig men när jag väl kissar kommer lite kiss.         


    ♥Ebba 050607 Amadeus 080814 Elias 101208♥
  • 3 barns mamma84

    Ska gå och lägga mig ska bara ta och äta något innan så hungrig fast jag ätit en stor pizza.
    Konstigt detta alltså.
    Men jag kanske inbillar mig Tystnåja får se om mensen kommer när den ska komma och hur den är.
    Men efter att jag fick ett + svagt + och blod efter som riktig mens likom och mellanblödningar ca 1½ vecka typ ja slutade för ca 3-4 dagar sen som var brunt rosa så vet jag fan allstå.
    KIssar ju hela tiden inte så mkt men onormalt iaf.
    Och hunger och trötthet ej sex sugen men magen känns så svullen fast jag ligger ner och bröstvårtorna som håller på så tänker man ju fan det är som händer.
    Kanske symtomer som fortfarande finns kvar men dom har jag märkt att som precis börjat igen efter allt detta och under ''mensen'' och blödningarna .      


    ♥Ebba 050607 Amadeus 080814 Elias 101208♥
  • 3 barns mamma84
    CA5 skrev 2013-01-10 22:13:44 följande:

    Åh vad fint Får hoppas på den reaktionen.. Att bli gravid är ju något fantastiskt och jätteroligt. Jag tycker det är så synd att vi kvinnor ska känna oss så osäkra över det när det kommer till jobbet. Det är ju trots allt många som blir fel behandlade.. Skam!
    hehe jag berättade till chefen att jag var gravid i v 20 men hon visste redan att jag var gravid då min mage ville titta fram redan v 10
    ♥Ebba 050607 Amadeus 080814 Elias 101208♥
  • 3 barns mamma84
    CA5 skrev 2013-01-10 22:15:59 följande:

    Det där är väl olika men vid graviditet brukar väl de flesta bli mer kissnödiga.. Du kommer inte någon vart med att analysera (trust me, I know). Har du gjort ett test? Do it!
    Känns ju dumt att testa då man blödit som en GRIS likom men att jag hade väldigt långt mellnblödning efter som kom och gick 1½vecka likom och som sytomer fanns kavr redan då och fortsätter likom.
    Igår när jag vaknade till kände jag mig illamående men gick snabbt över igen.
    Men ja jag får nog ta ett test iaf men det e ju konstigt om det skulle va + !!
    Om jag fortfaraande skulle vara gravid är jag troligtviss i vecka 10 ? typ om inte 11
    men jag känner inte att det rör sig eller så alls.
    Men gasse gasserna och magen som gör detta att magen e svullen hahahaha men det borde ju ha gått ner för länge sen      
    ♥Ebba 050607 Amadeus 080814 Elias 101208♥
  • 3 barns mamma84

    Miss: men fy hoppas det blir bättre !

    Jag hade dunder huvudvärk inatt trodde huvudet skulle trilla av
    Här har jag flytningar vattninga flytningar kåtheten börjar komma = Äl på G tidigare än jag trodde
    Hmm konstigt.
    Jag har iaf bokat tid till läkaren på tisdag.
    För cell prov ...    så vi får se men det kommer gå bra
    Jag funderar på P-piller också bara för att å min cykel på normal nivå igen.
    Men då mini piller   men det e bara något jag har tänkt på.
    Vill ju fortarande ha bebbe. 
      


    ♥Ebba 050607 Amadeus 080814 Elias 101208♥
  • 3 barns mamma84
    http://trebarnsmamma84.bloggplatsen.se/
    Min blogg här ser ni hur det ser ut i nya huset vi var där inne idag och tittade
    Vi ska dit imorgon och ''planera'' var allt ska vara osv och då kommer jag ta nya fina bilder med min digital kamera nu var det bara med mobilen och inga lampor inne bara hallen toalettet och tvättstugan .  
    ♥Ebba 050607 Amadeus 080814 Elias 101208♥
  • 3 barns mamma84
    MissKaos skrev 2013-01-13 10:31:17 följande:
    Ja, sex så mkt det går! Konatigt, inget utslag på stickan igår kvall, men igen pa morgonen.bör få äl inom 4-9 dagar dvs om pergotime fungerar. Borde bett om vul för kontroll kanner jag, nu vet jag ju inte om det är äl eller cystor. Eller flera ägg...
    Tydligen kan hormonstimuleering lura testen?
    När har du nästa undersökning ?
    Låter konstigt men det kanske är dags iaf snart  
    ♥Ebba 050607 Amadeus 080814 Elias 101208♥
Svar på tråden Solstrålarna