Inlägg från: nine05 |Visa alla inlägg
  • nine05

    Sömnlös, hämnas??

    Jaha klockan är 02.00 väckarklocksn ringer 05.45. En tonåring tyckte det var lämpligt att komma hem hslv ett, gubben snarkar, gick o la mig i vardagsrummet, då startar nästan tonåring skype 01.30 för att prata med kompisar, grr. Svaren man får men jag har ju sportlov. Tror faktiskt jag sätter på radion (hög volym) när jag går upp sen, det är ju trevligt med musik på morgonen, det är ju vanlig vardag för mig.


  • Svar på tråden Sömnlös, hämnas??
  • nine05

    Radion har varit igång sen halv sju, perfekt kanal låg inne, Bandit, så det blev bl a Metallica med Nothing else matters:). Få se om nån klagar?

  • nine05

    Naturligtvis kommer jag att ha snack med tonåringarna när jag kommer hem.

    Gubben är förlåten han är förkyld. Ibland funkar inte tillsägelser om man inte samtidigt visar att hur otrevligt det är att inte få sova ifred. Fick småhorn imorse:)

Svar på tråden Sömnlös, hämnas??