• Nora B

    Söker anabola-användare eller anhöriga för intervju!

    Hej!


    Har du använt Anabola androgena steroider (AAS) eller är anhörig till en AAS-användare? Och har du upplevt psykiska eller sociala bieffekter i samband med (din egen/din partners/ditt barns) AAS-användning (exempelvis under, efter, mellan användning/kurer), så som nedstämdhet, undvikande av sociala sammanhang, ökad ilska, irritation, avundsjuka eller andra konsekvenser som du upplevt som negativa och som du tror haft samband med AAS?


    Jag är en 22-årig socionomstudent som ska jag skriva en C-uppsats om AAS och de psykiska och sociala bieffekterna och söker nu såväl nuvarande AAS-användare, fd. användare, föräldrar, partners eller expartners till AAS-användare.


    Ser helst att du bor i Dalarna eller Stockholms län, då intervjuerna behöver ske ansikte mot ansikte, men du får gärna höra av dig även om du bor i ett annat län då jag kan tänka mig att resa.

    Anonymitet? På grund av etiska skäl så kommer ingen att känna till din identitet förutom jag och i C-uppsatsen så kommer du att avpersonifieras så att ingen läsare kan identifiera dig.


    Skulle du kunna tänka dig att ställa upp?


    Mejla mig här eller på [email protected] så får du mer intervju- och kontaktinformation/uppgifter


    Stort tack på förhand!


    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2013-03-25 18:01
    Jag är även intresserad av att komma i kontakt med Dig som använt AAS och som skulle kunna tänka dig att bli intervjuad om anledningen till att Du började med AAS, mejla mig på adressen ovan.
    Tack!
  • Svar på tråden Söker anabola-användare eller anhöriga för intervju!
  • Parasit

    Verkligen ett viktigt och intressant ämne! Puffar upp tråden och hoppas att du får tag i personer att intervjua  


    People should not be afraid of their governments. Governments should be afraid of their people.
Svar på tråden Söker anabola-användare eller anhöriga för intervju!