annadenise skrev 2013-08-05 10:35:37 följande:
Jag har inte varit inne i helgen, så de är många spännande inlägg jag har att läsa ikapp.
ag är nu i v.18 (17+5) och är fortfarande illamående. Jag har redan kräkts 2 ggr idag, men mest vätska denna gång. Jag trodde de skulle gå över i v.12, men nu känns som om jag kommer att kräkas graviditeten ut.
hur är det me alla fladder, och buffar/sparkar? Jag har ännu inte känt något, men de lär väl komma de närmsta veckorna..längtar:)
jag har känt bebisen smått vid ett tillfälle i v11 (andra barnet) och gick in i v.16 idag och nu den senaste veckan känner jag det super duper mkt,sparkar och massa rörelse =) ..är det ditt första barn? du kommer säker känna av barnet den närmsta veckan ,tips ligg en stund lungt och avslappnat på sängen innan du ska somna och känn efter då brukar man känna som mest..du kan putta lite på magen och se om du får en mot reaktion.=)