Vi som lever med en partner som aldrig tar initiativ till sex - Här stöttar och peppar vi varandra!
Anonym (Micke) skrev 2025-08-08 14:16:05 följande:
Jaa, det är verkligen en pina det här att ha en partner som aldrig vill.
Har precis kommit hem från en vecka på Kreta. Hade mina förhoppningar att ett miljöombyte skulle få min fru på lite mer suget humör. Men icke. Så jobbigt..
Kände mig som en brunstig tjur efter henne, att hon legat i en minimal bikini hela dagarna blir jag än mer påmind om vilken vacker och inbjudande kropp hon faktiskt har. Kändes som många män tittade avundsjukt på mig och tänkte - Lyckost dej som får gå till hotellrummet sen och smaka på henne.
Tyvärr blev det ju aldrig så den här veckan heller och det är oerhört frustrerand.
Hemma kan man ändå uthärda och det är lättare att tillfredsställa sig själv före sänggåendet, men under en solsemester blir det ohållbart!
Låt henne åka med släkt eller vänner. Stanna hemma och skyll på något nödvändigt projekt på eget eller andras hus. = alla nöjda..