Inlägg från: Snowflakee |Visa alla inlägg
  • Snowflakee

    BF Mars 2014

    Jag fick ett plus den 1/7 och väntar nu ett syskon till mitt lilla busfrö som är 20 månader.

  • Snowflakee

    Jag är i V.7 och jag är så himla trött, sover middag mellan 10-13 och går ändå och lägger mig kl 18 ibland. Annars mår jag ganska bra faktiskt Glad

    Vi hade också tänkt att vi skulle berätta för vänner och familj efter v.12 men när man känner sån stor glädje och lycka är det svårt att vänta :) Så vi berättade det förra veckan och alla blev superglada! 

  • Snowflakee
    Novalie2013 skrev 2013-07-22 09:01:05 följande:
    Idag blir det tidigt vul !! Spännande
    Va kul :) Varför ska du på vul? 
  • Snowflakee
    Novalie2013 skrev 2013-07-22 15:25:14 följande:
    Okej nu har jag varit på vul... Å det visade superfint... Hjärtljud på två... Så nu blir de lite å bita i.... Har nog inte smält detta ännu..
    Grattis, nu får du fullt upp i Mars :) hehe Jag ska också på vul nu i veckan och är lite nervös för att det ev. kommer vara två. Hur har det varit med dina graviditetsymtom? 
  • Snowflakee
    lills skrev 2013-07-24 10:12:56 följande:
    v6 och foglossning.... hoppas det håller sig på den nivån den är på nu.....
    Har också känt av foglossning men har trott att det var en inbindning att det är för tidigt. Blev sjukskriven i v.20 förra graviditeten. Hoppas det inte blir lika illa som förra gången :( 
  • Snowflakee

    Idag är man hemma ifrån jobbet. Har haft migrän/illamående/halsbränna och trött i kroppen. Förra graviditeten så mådde jag jätte bra och märkte inte ens av att jag var gravid. Det ända jag hade problem med var foglossning ifrån V.16. Nu känns det som man har allt och går in i V 10 imorgon. Usch va jag låter negativ men just nu känns det inte så lätt. Men trotts Migrän/illamående/halsbränna så har jag det största leendet och klappar på lilla magen! 

  • Snowflakee

    Är i V 11 (10+4) idag och om 30 min så blir det promenad ner till MVC för inskrivningsamtal Glad 

  • Snowflakee

    Blev inge inskrivningsamtal idag! Dom hade tydligen gett mig fel datum och jag som hade ordnat med barnvakt och sånt....blev lite smådrygt! Men det är bara att prova på nytt imorgon igen :) 

  • Snowflakee

    Jag ser din bild  Novalie2013 :) Ja det kan ju vara dags och berätta, nu när du ska ha tvillingar fick du något annat beräknat datum då? eller går man 40 veckor med tvillingar också? 

Svar på tråden BF Mars 2014