Plåga! Behöver pepp...
Hej! Vet att det är tufft...och med tanke med den pressen du har blir det ju bara värre. Skit i va alla andra säger! Det är ditt barn och du bestämmer!
När min dotter föddes hade jag inga bra bröstvårtor, man fick lixom lirka ut dom. Då tog jag bröstpumpen och pumpade ut vårtorna om du förstår mig. På de sättet fick min dotter bättre och rätt tag om bröstet så det inte gjorde ont.
Men samtidigt är det skillnad på barn oxå att få dom att förstå hur dom skall göra, min dotter var jättevår, medans min son fattade precis hur han skulle göra med bröstet.
Har du provat liggamma? Om du kan lägga dig i sovrummet själv med bebis i lugn o ro. Lägg dig på sidan och bebis bredvid låt bebisen försöka själv leta tills sig bröstet och du styr in det.
Lycka till!!