• Vitamin

    Hittade stringtrosor i dotterns rum :-(

    Anonym (vad göra?) skrev 2013-08-24 08:36:41 följande:
    På vilket sätt är hennes exakta ålder relevant? Hon är inte 15 än=ej byxmyndig än. Vad spelar det för roll om hon är 10, 12 eller 14 för dig? I den åldern utvecklas man väldigt individuellt. Det är därför det finns en gräns för alla då man anses vara redo för sex, och den gränsen är satt till 15.

    Så i din värld innebär stringtrosor per automatik att man har sex? Skruvat om du frågar mej. Fattar du vilka fördomar du implementerar i din dotter när du tvingar på henne dina trångsynta åsikter?
  • Vitamin
    Anonym (vad göra?) skrev 2013-08-24 13:33:30 följande:
    Jag får tydligen upprepa frågan: varför skulle inte en 9-åring kunna ha sådana åsikter menar du?

    Klart att en nioåring kan ha såna åsikter. Särskilt om hem fått lära sig det av sin mamma. Det är också sannorlikt att om föräldrar skuldbelägger sina barn så gör de saker bakom ryggen på föräldrarna. Tex köper stringtrosor för sina egna pengar.
  • Vitamin

    Det vet väl alla att det porrigaste som finns är de supertajta korvskinnsbyxorna som alla skidåkare och cyklister har, mums! De är särskilt framtagna för att anspela på sex och dra till sig lystna sexgalningars blickar. Så även långkalsonger, ridbyxor och kalasbyxor/tajts och löparbyxor. Jag gissar att TS inte skulle låta sin pojke klä sig i rosa heller. För det vet vi ju också vad det innebär.

Svar på tråden Hittade stringtrosor i dotterns rum :-(