• Snopp

    Hittade stringtrosor i dotterns rum :-(

    Anonym (helt okej) skrev 2013-08-25 08:48:58 följande:
    Finns oftast ingen anledning eftersom en sjuåring oftast inte behöver dölja troskanten. Skulle hon däremot vara brudnäbb och har en klänning där troskanten syns så tycker jag att det är bättre om hon har string än om hon är utan trosor för tänk om hon är nervös och det kommer lite bajs i farten och hon är utan trosor.
    Hur skulle ett snöra kunna stoppa bajs? Och varför skulle en sjuåring bajsa lite varstans sådär?
  • Snopp
    Anonym (helt okej) skrev 2013-08-25 12:45:48 följande:
    Ibland när hon är nervös och fiser så kommer det en liten skvätt och den skvätten skulle inte vara nåt problem med en stringtrosa, däremot om hon var utan trosor och hade en vit tunn klänning så skulle det nog synas. (nu är jag mest ironisk mot ts, men det verkar inte hjälpa för att få henne att inse hennes inskränkthet)
    Hon vem? Om man skiter ner sig när man är nervös och fiser är det något fel på en. Ändtarmen ska normalt inte innehålla någon vätska som kan skvätta, och det ska ändå inte komma något annat än gas när man fiser. Ta henne till en läkare.
  • Snopp
    Anonym (vad göra?) skrev 2013-08-25 09:44:14 följande:
    Det är ju just anledningen jag är ute efter! Varför trivs man i det? Är shortsen lätta? Luftiga? Skönt med vinden som svalkar mot benen? Finns massor av anledningar, men få kommer fram i denna tråd då det gäller string och tights.
    En bra anledning för tights är ju när det är för kallt för bara ben under kjolen, men kjol är väl förbjudet och sexualiserande också, det är väl bara till så våldtäcktsmän ska slippa att anstränga sig med att dra ner byxor hela dagarna.
  • Snopp
    Anonym (fyskam) skrev 2013-08-25 13:13:05 följande:
    Jag tycker man ska höja gränsen till 25, och då bara tillåta missionärsställningen.
    Och det ska vara förbjudet att ha ljuset tänt, eftersom det är sexualiserande.
  • Snopp

    Nu får du skärpa dig, TS, och börja svara på våra frågor. Nu har du gjort en hel massa trådar om det här, nu får du visa att du inte bara trollar, utan kan diskutera det här som en vuxen människa.

  • Snopp

    Hela diskutionen är ju fullständigt meningslös när vi inte ens vet hur gammal barnungen är.

  • Snopp
    Anonym (justde) skrev 2013-08-25 23:55:02 följande:
    om det är sex din dotter tänker på så oroa dig inte, hon är tydligen redo isånafall
    Men vi vet ju inte ens om hon är 7 eller 14 år!
  • Snopp
    Anonym (vad göra?) skrev 2013-08-26 16:52:10 följande:
    (inb4 "det finns folk med fotfetisch!")

    >inb4
    Troll detekterat.
Svar på tråden Hittade stringtrosor i dotterns rum :-(