Inlägg från: litenPrick |Visa alla inlägg
  • litenPrick

    Bajset när man flyger

    Dine skrev 2013-09-27 22:25:37 följande:
    Amatörer, jag har landat i Hong Kong, ätit middag i HH, ätit lunch i Kina, åt middag i HH, flög hem, Åkte till Australien, käkade middag, dagen efter buffe, lunch..middag, Arlanda Alla affärsresenärer vet....
    Utan att bajsa?

    Bajset sugs ner i en behållare med en vacuumsug. Är man så stor så man täpper till hela toan med rumpan så kan man fastna om man spolar innan man reser sig. Har inte hänt så ofta men hände en dam som fick sitta tills planet landade (inte påhittat det stod om det på aftonbladet).

    Att plan dumpar bajs i luften är bara en myt.   
  • litenPrick

    Är man av modell större och man är trög i magen så är det ju bara att klämma ner baken så det är tätt runt kanten och sen låta maskinen göra jobbet. Behövs inget krystande där inte... sluuurp så är hela tarmen tom. Undrar om man kan köpa hem en sån sugmaskin.. hmm

  • litenPrick
    CoolJen skrev 2013-09-28 18:39:26 följande:
    Var det inte så på de gamla tågen(de där som hade små utrymmen emellan sig där alla stod å rökte)
    Jag har för mig att man såg rätt ner på marken när man spolade...

    jo, kommer jag också ihåg
  • litenPrick
    Anonym (Flygtekniker) skrev 2013-09-29 00:46:26 följande:
    Ärligt, tror ni på det på fullaste allvar att släpps rakt ut? Shit alltså vart är mänskligheten på väg om man inte har mer kunskap än så?

    Det filtreras i stora tankar, när man tömmer tankarna så är det inte vatten och bajs i en blandning med kiss, utan det är så vätskeavskillt att du kan elda med det likt torv. Även vattnet som du använder när du tvättar händerna i flygplanet är vatten som cirkulerar, givetvis går det genom rening och den biten, men det är samma vatten, så var det för 10 år sedan iaf, kanske dem kommit på något nytt nu

    Haha, Är det därför man inte ska dricka vattnet på toaletten? haha 

    Den där tanken att man inte får glömma tala om för sina barn att inte glömma tvätta händerna känns inte lika viktig längre haha.. 

    Bara skämtar... Vet att vattnet är renat men ändå lustig tanke..

    Jo, ni som fått fryst bajs i huvudet och överlevt så finns det faktiskt en bra förklaring. Antingen så kan det vara en älg som i sitt försök fly undan älgjakten gömt sig på vingen. eller så kan det faktiskt var en bärplockare på väg hem som gömt sig i hjulhuset. Alla behöver ju bajsa någon gång.

    Rättelse: Innan jag får påhopp, Jag tycker också att det är hemskt öde bärplockarna råkat ut för och jag hoppas de som är ansvariga straffas. Det finns inget lustigt i deras situation.

           

        . 
       
Svar på tråden Bajset när man flyger