Ägglossning efter MA
Hej! Jag kan inget om MA/MF! Mitt första jag råkade ut för nyss.
Den 16 oct va jag på ett besök hos läkaren på mvc och när vi hade pratat klart gjorde han ett ul för veckan va lite osäker fortf! Va då i v 12, men fostret hade dött v 8 :( detta va hemskt.
Startade behandling med cytotec blödde ut all graviditet den 22 oct samma dag, fanns inget kvar på vul på eftermiddagen!
Men 1 nov hade jag rester av slemhinna å gammalt blod så skrapades. Haft bruna flytningar början av denna vecka, normala sen i onsdags! Igår eftermiddag började de mola i tjej magen, och idag har jag liknade äl flytningar, äggviteaktiga med lite brunt i, antar att det är de sista i livmodern nu. Kan det va äl redan?
1 v efter skrapning är ju tidigt, men efter behandlingen med cytotec låter bättre.
Har inga test hemma å kolla med.
Vad tror ni??
Måste nämna med att jag har pco och har inte ofta egen äl, men de kan ju hända efter en grav eftersom kroppen är inställd på att va gravid. Vi har kämpat 1 år 8 mån till plusset vi fick i aug.