• tinis77

    Hur kan jag straffa min katt ???

    Ok, så man ska misshandla någon som är rädd för att få de att övervinna rädslan.. Jag har gjort helt fel med mina katter ser jag.

    Jag har vant de långsamt, passat på när de velat gosa och klippt en klo i taget. Nu är det inga problem alls, lägger de på rygg i knät och klippet alla klor utan att de rör en fena.
    Frågan är vilken metod jag ska välja till nästa katt...

  • tinis77
    Anonym (ts) skrev 2013-11-18 13:30:49 följande:
    så jag får inte ha en vilja? Ja, det finns ju gott om familjer som slåss om katter, därför finns det hundratusentals hemlösa katter i sverige. Det är sååå synd om min stackars katt som måste gosas ibland, han har det säkert bättre som hemlös!

    Om din man/sambo/pojkvän vill ha sex men inte du, då är det heeeelt ok att han håller fast dig och våldtar dig?? Du dör väl inte av att utsättas för lite våld då och då..
    * Alexander 9/9-05 * Hampus 30/9-08 * Isabell 8/1-10 * Meya & Jonatan 7/9-12 * MARTINAS.MYSHOWROOM.SE *
  • tinis77
    Anonym (ts) skrev 2013-11-18 13:40:13 följande:
    Ja, för blir upplockad ibland och våldtäckt är ju lika allvarligt, trams.

    I båda fall går det emot någons vilja. Ett nej är väl ett nej oavsett hur allvarlig situationen är?
    * Alexander 9/9-05 * Hampus 30/9-08 * Isabell 8/1-10 * Meya & Jonatan 7/9-12 * MARTINAS.MYSHOWROOM.SE *
  • tinis77
    Anonym (ts) skrev 2013-11-18 13:49:13 följande:
    som du skrev själv, stora skillnad på hur allvarlig situationen är, så det idiotiskt att jämföra ens.

    För katten kanske det är lika allvarligt att bli fasthållen som det är för dig att bli våldtagen? 😊
    * Alexander 9/9-05 * Hampus 30/9-08 * Isabell 8/1-10 * Meya & Jonatan 7/9-12 * MARTINAS.MYSHOWROOM.SE *
Svar på tråden Hur kan jag straffa min katt ???