usch, hatar att vara tveksam!
Jag är tillsammans med en kille just nu. det är ett distansförhållande. Jag har kommit på att jag inte alls är kär i honom längre. Det tar allt för länge mellan träffarna, och det känns bara som att det är slöseri med tid.
Jag tror att vi inledde förhållandet för fort, för annars hade jag väl inte känna att jag inte är kär helt plötsligt? Jag är tveksam till att göra slut. Vill inte såra honom, och om jag gör slut med honom kommer jag mista så mycket mer än bara han. Jag har träffat hans närmsta familj (pappa, pappas flickvän, mamma, mammas pojkvän, syskon) och jag känner att jag har en bra kontakt med dom. Och hans hund, och hans vänner... Och han. Han är en jättebra vän, det är bara att jag inte är kär längre.
Ångrar att jag ens träffade honom. Om jag inte hade gjort det så hade det här vart mycket enklare. En del av mig vill stanna och hoppas att det blir bra igen, men den andre delen vill att jag ska göra slut innan han gillar mig ännu mer.
Vad ska jag göra?