Jag har varit uppe i Sälen med småbarn, o min lillkille testade att stå på ett par skidor för första gången när han var två år. Så nog kan man ju testa alltid, om man inte håller sig sysselsatt med annat!
Annars så finns det ju alltid saker att göra, tycker jag! Lekland, lekplatser, pulkaåkning. Det finns en fäbod i Lindvallen men osäker på hur den är öppen på vintern, sommartid finns iaf djur där.
Vid Valletorget finns ju en del aktiviteter, men osäker på om man kan gå upp dit (har bara varit vid Lindvallen med barn en gång o då åkte vi skidor till Valletorget).
Jag tycker alltid att det är trevligt att vara i fjällen även om man inte kan åka skidor - ta en promenad med lillen/lillan i pulka om inte annat, eller åk ner till Sälen by o kika lite.
Leta rätt på när/var snögubben Valle har sina shower.