• Lollymacpolly

    Fråga mig som tonåring

    Hej, finns ju väldigt många trådar om "min dotter har smink" eller ditten och datten. Förstår att det inte alltid är så lätt att läsa av eller förstå oss yngre, vi lever ju lite i en annan "zon". Men tänkte att ni kan väl fråga mig om något ni undrar :)

    Själv är jag en tjej på 13 år (14 i Februari). Tar ganska mycket plats i skola och deltar gärna i diskussioner om allt möjligt. Mina föräldrar är separerade men bor nästan jämt hos mamma. Min pappa har cancer och tror de är därför jag inte vill vara så mycket hos honom, tycker det är jobbigt att tänka på osv. Har en sjuttonårig pojkvän (ja mina föräldrar vet det).
    På den jobbiga delen om  man ska säga så: varit i en mycket jobbig situation där jag blivit manipulerad av äldre män då jag var ca 11 år. Så följden av det blev polisförhör och hela den ramsan. Även depression och ätstörningar.  

    Det var det om mig som jag ser som "en bild av mig" så kanske ni vet vad jag har för erfarenheter (ungefär).
    Mvh om man ska säga så^^

Svar på tråden Fråga mig som tonåring