• daxförnästa

    snuza Hero blinkar för att hon haft andningsuppehåll i 15sek?! hjälp!!!

    Jag har köpt ett helt nytt snuza Hero för två veckor sen. Igår och idag har larmet blinkat rött när jag ska ta upp henne. Det betyder enligt bruksanvisningen att hon haft ett andningsuppehåll i 15sek och att larmet vibrerat och hon börjat andas inom 5sek för annars hade fullt ljudlarm gått. Igår tänkte jag att de kanske varit lite glapp men nu har de varit två gånger på två dagar. Bör jag vara så här orolig som jag är nu? Ska ta upp detta med bvc men det är här inne på fl som erfarenheten av larmen finns.

  • Svar på tråden snuza Hero blinkar för att hon haft andningsuppehåll i 15sek?! hjälp!!!
  • daxförnästa

    Har du tagit upp det med bvc? Vad sa de isf? Jag tycker att de känns jobbigt detta. Funderar på att köpa ett babysense larm att ha på samtidigt så jag vet vad som är riktiga larm o inte.

  • daxförnästa

    Hoppas verkligen att de är så!!! Två bebisar som haft vårat bvc har dött de senaste året, så jag tycker att de är jobbigt..

Svar på tråden snuza Hero blinkar för att hon haft andningsuppehåll i 15sek?! hjälp!!!