BIM/ ÄL
Här kan vi uppdatera varandra om BIM och ÄL dagar :)
Här kan vi uppdatera varandra om BIM och ÄL dagar :)
Jag har ÄL enligt en app 18/2 vilket betyder mys från alla
Nämen allt kom inte med.. Menade att det blir mys från alla
Haha vafan händer?! Det blir alltså mys från alla hjärtans dag för min del. Väldigt bra och passande. Hihi
Hade min ÄL igår så hoppas det tog sig! De här väntdagarna går sååå långsamt ;)
håller tummarna för dig nikki06! själv inväntar man mensen fortfarande så man börja från ny kula, utebliven 2 månader :/
Oj va länge! Har du nyligen slutat med preventivmedel Villha beebis? Åh va det måste vara jobbigt att vänta :/
Slutade i November och fick min mens som vanligt i december sen i Jan och nu i Feb helt borta :/
Jag tänkte med att p pillerna kanske spökar efteråt i kroppen men då borde jag väl inte haft "regelbunden" mens emellan och att den sen börjar krånga? haha mystiskt det där. Testade mig 3 veckor över mensen, så är inte gravid :/ Har bokat tid till läkaren nästa vecka så får dom kolla på det och kanske skicka mig till gyn,vet inte riktigt vad man gör åt sånt? Om dom kanske kan få igång mensen :)
Hmm ja och nej. Min mens "hoppade" en del efter jag tog ut min p-stav, men ja det är verkligen tråkigt att det ska bli så när du försöker pricka ägglossning. Om du är på de kanske de kan skriva ut ett nytt hormon, östrogen tex, men frågan är om de gillar att blanda hormoner :/ vi får hoppas de har bra nyheter iaf :)