Bebis november 2014
Hej! Hoppar in här! Plussade imorse, på bim -2 tror jag. Går det vägen blir det ett syskon till vår dotter som är 13 månader :)
Hej! Hoppar in här! Plussade imorse, på bim -2 tror jag. Går det vägen blir det ett syskon till vår dotter som är 13 månader :)
Jättestarkt + :) 
Påminner om facebook gruppen, den är hemlig så ingen kan se att man är med eller vad som skrivs. Skicka pm till bubblan79 så kan hon bjuda in! Vore ju jättekul om fler gick med! 
Jag ska på vul på måndag, hoppas då kunna se ett tickande hjärta. Förra gången var jag i v 6+4 och såg då hjärtat. Det är sagt att jag ska få "så många ultraljud jag vill" för att känna ett lugn i denna graviditet. Hade en hemsk upplevelse i september då jag var på kub och barnet var svullet och fick besked om att läget var allvarligt. Gick därefter och bara väntade på att barnet skulle dö kändes det som. Två veckor senare dog fostret. Jag var då i v 14 och barnet hade kromosomfel, trisomi 18. Försöker av förklarliga skäl att inte tänka för mycket på graviditeten för att inte stressa upp mig. Vill dock att veckorna nu ska flyga iväg.
Påminner igen om facebook gruppen som skapats, den är hemlig så ingen kan se att man är med, man kan inte ens se att gruppen finns
.
Jisses vad ni skriver :) grattis till alla som plussat! Jag har inskrivning om 2 veckor och vul i slutet på månaden. Känner ingenting änsålänge, förutom svullen mage. Hoppas på att få en lika toppen grav som med dottern :)
Bubblan79!
Har skickat meddelande tilld ig med min mail, vill gärna gå med i gruppen!