Inlägg från: Baby Firefly |Visa alla inlägg
  • Baby Firefly

    OT tråden

    Queenie70 skrev 2014-03-09 21:12:55 följande:
    Undrar om det gått nån trend i att man SKA vara förtvivlad över en abort och hävda att man sörjer för att man "måste" döda "sitt barn". Visst kan en abort vara asjobbiga för många, men nu känns det som att ingen vågar tillstå att man faktisk bara vill få det gjort, och att man inte alls känner nåt dåligt samvete inför "att döda sitt barn"
    Ja det känns lite så faktiskt, känner man inte så är man känslostörd. haha. Jag har inte det minsta dåligt samvete över mina aborter. Det var inte särskilt jobbiga att genomföra heller. 
  • Baby Firefly
    Anonym (trist) skrev 2014-03-09 21:21:30 följande:
    *nyf* hur många, vilken vecka?
    nyf??

    2. Tidigt nog för att kunna göra medicinska aborter.
  • Baby Firefly
    Anonym (trist) skrev 2014-03-09 21:25:23 följande:
    Haha, sorry, lat. Nyfiken.

    OK. Hade nog kanske kunnat tänka mig abort om det var så tidigt, plus så tidigt att man inte kunde se vad som var embryot. Min "abort" av dött foster var i vecka 12, stort nog att urskilja. Jobbigt.
    haha, jag som är trög.
Svar på tråden OT tråden