Inlägg från: Studentpappa |Visa alla inlägg
  • Studentpappa

    Det värsta du varit med om vad gäller barnkalas?

    Anonym (EEH) skrev 2014-03-28 21:28:50 följande:

    jag tycker att det är helt sjukt att föräldrar lär sina barn att utesluta andra och mobbas. Man blir liksom "tänk om det var ditt barn?"

    jag avskyr mobbning. 


    Det går ju rent praktiskt inte att bjuda alla, vi har en dotter som har rätt få kompisar och har det inte särskilt lätt. Hon är inte den populära tjejen helt enkelt, men inte heller mobbad. Dom är väldigt snälla överlag på hennes skola, jag är förvånad över hur lite mobbning det är mot när jag gick i skolan. Men ändå dom är 30+ elever i klassen.

    Vi försöker göra rätt ändå såklart, första kalaset bjöd hon alla tjejer i klassen och vi hyrde gymnastiksalen, andra kalaset alla tjejer i samma grupp (klassen är delad i två). Tredje kalaset bjöd hon bara 4 st som hon faktiskt leker med, vi har även sorterat rätt friskt efter vilka som inte bjudit henne tillbaka.
    Ride it like you stole it
Svar på tråden Det värsta du varit med om vad gäller barnkalas?