• Kattis O

    11 år och string?

    Tycker du gjorde rätt som köpte string till henne. Nu får du köpa fler så det inte blir någon kris och panik när rena trosor saknar.

    Är hon 11 borde hon kunna välja sina underkläder själv... Bra att du lät henne!

  • Kattis O
    Tristan69 skrev 2014-05-07 12:07:51 följande:
    Intresse från vem - din son, dig själv eller tjejerna?

    Det är nog rätt många tjejer därute som är väldigt intresserade av sina knoppande bröst och som vill att de ska växa ännu fortare osv, för att ge upphov till behov av en BH.

    Vidare är inte string på en tjej något slags initial faktor för att bli utsatt för övergrepp, då de allra flesta övergrepp sker inom familjen och med barn som är betydligt mycket yngre än just 11 år.

    Moralpanik kommer aldrig att vara rätt argument gentemot en ung tjej som vill ha ett visst klädesplagg.
  • Kattis O
    Anonym (snöret) skrev 2014-05-08 09:32:29 följande:
    ka ka ka vilken jävla hönsgård. 
    Släng på era barn string gör det.  Era sjuka jävlar. Låt barn vara barn.
    Tack för mig over and out. 
    Självklart får du tycka vad du vill. Men förstår inte riktigt argumentet, "låt barn vara barn". Upphör ett barn att vara barn som hon har string?
Svar på tråden 11 år och string?