• Sparkliie

    Ägglossning Juni

    Efter att vi försökt i över ett år och påbörjat fertilitetsutredning och sambon har fått lämna spermaprov och jag blodprov så visade stickan äntligen ett plus denna månaden!

    Det är också första månaden jag använder mig av kostillskott också, har tagit: Borago Jamsrot, bidrottninggele samt rosenrot. Vet inte om det var slumpen eller om det hjälpte men värt tipsa om. :)

  • Sparkliie

    Ååh tack så mycket. Sambon vill vänta med att berätta men kände jag behövde få ur mig det på nått sätt ändå. Hah :D

  • Sparkliie

    Min cykel ligger på 45-65 dagar mellan mensen så har inte varit lätt försöka pricka in ägglossningen då. På sjukhuset sa dem att dem inte gör något om man har mens mer än 1 gång per halvår att det räknas som normalt.

  • Sparkliie

    Det ska vara lika starkt, man har alltid en stegring precis innan. Men eftersom spermier kan leva i upp till 5 dygn så är det bara sätta igång så fort det börjar visa lite :P

Svar på tråden Ägglossning Juni