Svårt att hålla tätt!!!
Min dotter på 5 år har under en tid kissat i sängen och i trosan under dagen. Hon säger själv att hon inte hinner in på toan, men känner att hon behöver kissa. Igår var vi på kalas och jag hade då med mig tre par trosor som ombyte. Alla blev använda och till slut fick jag tvätta och torka dom så att hon hade några att ta på sig. ( vi var hos min pappa, så allt gick smidigt )
Men det som oroar mig är om hon faktiskt inte kan kontrollera urinen och måste få hjälp. Och att hon nästa år börjar skolan och inte ska behöva skämmas inför sina kamrater.
Har ni samma problem eller har varit med om det. Berätta gärna av era erfarenheter. Tycker så synd om min stora tjej. Det sista jag vill är att bli arg på henne..