Inlägg från: Madmoiselle |Visa alla inlägg
  • Madmoiselle

    Ni kattexperterfoder, vad är ett bra torrfoder till min kisse?

    Jag ger Applaws till mina katter och är helnöjd. Det är hög kötthalt och de har alla fått en fin och glansig päls sedan jag började med det. Det finns att beställa på nätet, tex på www.zooplus.se eller www.supercat.se/

    7 1/2 kilo kostar 459 kronor, men de räcker väldigt länge eftersom fodret är så koncentrerat och innehåller få onödiga tillsatser. Dessutom slipper man städa lådan så ofta.

  • Madmoiselle
    wops9 skrev 2014-11-19 13:45:57 följande:
    Hej igen mr Allvetare!
    Jag antar att du jobbar på djuraffär eller liknande. Jättekul för dig! Vad du däremot behöver jobba på är din jävligt taskiga attityd.  Man börjar fundera om du fick din intelligens i cornflakespaketet. 
    Tjejen här i tråden behövde tips på ett bra foder och då jag haft Royal Canin till mina katter i alla år har jag varken märkt av att de blivit tjocka eller visat tecken på att de mår dåligt. Dessutom tror jag knappast att denna typ av foder skulle säljes på veterinärkliniker om det nu inte skulle vara bra. 
Svar på tråden Ni kattexperterfoder, vad är ett bra torrfoder till min kisse?