Partner till pojkvän med adhd
Hej!
Är helt ny här på familjeliv men har de senaste veckorna googlat allt möjligt om stöd, forum och andra med liknade levnadssituation och det bästa tipsen har jag hittat här. Därför tänkte ja nu ta steget o skriva av mig av min plågsamma vardag.
Allt började för ca 1.5 år sedan när jag träffade killen jag älskar över allt annat.
Min pojkvän har adhd och de första året visade han bara små tendenser, folkskygg o lite svårt att säga rätt saker men för det mesta helt underbar, charmig o spontan som ja älskar. Senare märkte jag hur viktigt sex var, han visade mer o mer öppet och sa även så fort vi gick förbi någon hur snygg hennes rumpa var lr hur sexig hon var... Blev ledsen men sa inte så mkt. Nu är det allt han pratar om, googlar snygga skådespelare, rumpor, o även en del porr.
De senaste halvåret har det kommit så mkt grodor ut hans mun att varje dag är en kamp för mig. Han sa häromdan när vi hade tjafsat lite att sånt gör par slut för så ja ska nog tänka lite på hur ha är.., jag??? ( han kallade mig hora på slänt sa han) Hela veckan mådde jag dåligt o hade ångest vi måste lida sa han till mig för att vi ska kunna känns lycka???? Va lixom. De senaste nu är att vi inte har sex lika mkt som precis i början, då hade vi kanske sex 3-4 ggr om dan utan problem... Nu 1 gång ibland 2 om dan o då tror han att nåt är fel. ( han blir inte lika kåt dsm vanligt) tar länge tid o slaknar lätt.. Detta har han lagt över på mig o jag mår så fruktansvärt dåligt över detta. Alt är alltid mitt fel o ja blir så ledsen. Spelar ingen roll vad jag gör.. Är han inte kåt så går det inte ändå förstår han inte att det är normalt utan sa faktiskt att blir Han inte kåt kanske han är otrogen! Vilken ångest!! Hans humör går upp o ner hela tiden, han kan bli skitarg om ja sover för länge, sen om ja går upp tidigt är det inte heller bra. Vad jag är gör är det aldrig bra. Ja orkar inte min självkänsla är i botten o nu tycker han att vår samboliv är tråkigt. Klart det inte är som det va när vi va nyförälskade men sån skillnad är det inte! Vill bara gråta. Ändå älskar ja honom nåt så fruktansvärt ???? snälla finns det någon dör ute med liknade situation. Kan tillägga att jag inte kan lita på honom heller, han va i Tyskland med jobbet o ja sa innan att inga strippklubbar, vad gör han? Jo strippklubb och lapdance... Jag grät hela helgen! Är livrädd varje gång han går ut att han ska träffa någon ( skrivit till en tjej bakom ryggen på mig) suck. Behöver hjälp.