Inlägg från: Kickan5 |Visa alla inlägg
  • Kickan5

    Gastric bypass 2015

    Grattis till er! Jag fick svar att min remiss kommit in och var ok. Jag var på informationsmöte den 4 juni i Nyköping och väntar på kallelse till träff med kirurgen. Jag undrar om ni har hört om någon fått nej och på vad det kan gälla i så fall. Jag oroar mig liksom många andra för att få ett nej.

  • Kickan5

    Hej!

    Har någon av er någon aning om hur lång tid det brukar ta mellan gruppinformationen och möte med kirurgen? Jag tillhör Nyköping. Sen har jag inte helt förstått det här med vårdgarantin. Från när gäller den egentligen? Kram till er alla. ????

  • Kickan5

    Javabean! Har fått för mig att du ska till Nyköping? Sa de nått om väntetider till återbesöket på informationsmötet? Jag var på möte där 4 juni och väntar fortfarande på kallelse till kirurgen.

Svar på tråden Gastric bypass 2015