Inlägg från: Bella och Mayas mamma |Visa alla inlägg
  • Bella och Mayas mamma

    BF december 2015 :-)

    Hej !

    Jag hoppar också in här :) har precis skapat min profil så det står inget där än. Men jag väntar mitt tredje barn i dec :) har sen tidigare två tjejer på 10 & 4.

    Mina första veckor har bestått av trötthet och illamående, men vet av erfarenhet att det blir bättre ;)

  • Bella och Mayas mamma

    Målamitthjärta: känner igen det där :D går i träni gsbyxor hela tide för min mage är så svullen haha!! Är också i vecka 8 :) . Och sugen på en massa saker hjortronyoghurt och vattenmelon och gubbröra (?) Är några favoriter ;)

  • Bella och Mayas mamma

    Myran88: BERÄTTA MER!!!!!! Vad är det och vart hittar man det??? Kräks inte (önskar dock att jag gjorde det och sen är skiten över) utan går heeeeeela dagarna och mår illa :/ .

  • Bella och Mayas mamma

    Bebba83 : visst suger det! Jag älskar att det växer en liten människa i min kropp... men den där 24/7 hade jag gärna varit utan :(

Svar på tråden BF december 2015 :-)