Strap on
Jag förstår att det kan vara ett känsligt ämne att ta upp, speciellt om din flickvän inte är så mycket för sexuellt experimenterande. Och från att inte gjort något alls till att använda strap on (som nog lätt för tankarna åt annan "typ" av sex), är steget ganska stort.
Mitt förslag är att precis som du säger glömma strap on just för tillfället (vad du fantisterar och tänker på under tiden är ju en annan sak
), och istället fokusera på att du gärna vill höja njutningen (för er båda) och att du läst att killars G-punkt är just prostatan. Min kille älskar den massagen men vill absolut inte att jag ska sticka in hela fingret, men att bara trycka mellan pung och anus, massera det området ger också skön effekt. Eller bara föra in lite av fingret. Jag tänker att om du börjar närma dig lite stegvis, och att du förmedlar att den bakomliggande anledningen är förhöjd njutning är det kanske lättare.
För vem ville inte göra det så skönt som möjligt för sin partner och uppleva nya dimensioner tillsammans.
För att få med tjejen tror jag verkligen det är viktigt att du går varsamt fram och får med henne lite steg för steg i små saker som höjer njutningen. Du behöver inte ens säga att du testat det själv utan föreslå små steg i rätt riktning och visa att du verkligen tycker om det, och sen gå vidare.
Du kan ju alltid köpa Ylva Franzens bok "Orgasmera mera", om du vill ha något att knyta an ditt uppvaknade intresse till på ett naturligt sätt. Att du är intresserad av både hennes och din njutning och hur ni tillsammans kan fördjupa den.
Lycka till