BF april 2016
Hej tjejer. Jag måste tyvärr lämna er då MA upptäcktes idag. :(
Hoppas att ni får era små godingar i april och att det går bra för er. Jag får jaga vidare i någon annan BF-grupp senare.
Kram på er!
Hej tjejer. Jag måste tyvärr lämna er då MA upptäcktes idag. :(
Hoppas att ni får era små godingar i april och att det går bra för er. Jag får jaga vidare i någon annan BF-grupp senare.
Kram på er!
Godkväll tjejer :)
Alltså syns det på er som väntar sitt andra elle tredje etc? Syns tydligt på mig kvällstid o mina ord byxor jan jag inte ha ens dagtid. V 9 imorgon...:hallå liksom. Lite väl tidigt? Svårt att dölja då jag vanligtvis är platt om magen :(
Hur ofta springer ni på toa under natten?? Jag är i vecka 7+2 och jag har knappt fått sova de senaste två nätterna. Springer hela tiden.
Hur är det för er och hur var det runt den veckan om ni är längre gångna? Detta börjar ju bli löjligt. Helt slut nu..
Resultatet från blodprovet från bm-besöket kom idag. Hcg nivån va hög (kollade tecken på missfall), 62000 låg de på så hon sa att jag va "jättegravid" :) järnvärdet låg på 17 (kollat genom blodet) så nu gäller Niferex :( nästa besök 15/10 sedan efter de ul i slutet på oktober :) någon mer som ska kolla kön?
Hej jag är också på smällen beräknad bf 3/4 första gången. Gjorde blodprov förra tisdagen inskrivning måndag 21/9. Vecka 13 då, sen inskrivning tycker jag de verkar som.
Hej alla! Hoppar in här. :) är gravid med första barnet.
Imorgon går jag in i vecka 13 och har även bokat in ett ultraljud under dagen. Kände att jag ville kolla att allt var bra innan jag och min sambo gör nyheten officiell.
Har känt mig mindre gravid de senaste två veckorna, så jag är sjukt nervös inför imorgon!
Har ni andra känt att symtomen börjat avta när ni närmat er vecka 11,12 och 13? Denna tråden är redan så lång så har inte orkat läsa igenom allt än.
Kram på er alla!
Hur har ni de med cravings? Idag har de slagit slint totalt. Sjukt sugen på pulvermos, grönsaker och fruktcocktail. Så här sitter jag med en tallrik mos, en skål med gurka och tomat och frukten väntandes i kylen. Måste ha brist på något ;)