BF september 2016
Tror jag vågar gå med här nu, fick svagt streck på tre känsliga test igår dock neg på cb digital idag men är bara på äl+13 och fick inte tydligt plus förrän sent förra graviditeten med. Men jag tempar och grafen visar inget tecken på mens och jag har aldrig haft längre luthelfas än 12 dagar.
Har väldigt ömma bröst och har haft många dagar nu, det är vanligt för mig vid mens men jag har helt annan mensvärk mycket kraftigare än vanligt och har haft typ 5 dagar nu blir kraftigare för varje dag och brukar bara ha mensvärk 1-3 dagar innan mens och inte alls så ont.
Har riktigt pms humör och är kissig ofta och nu har min mage blivit dålig de senaste dagarna (inte ätit något annorlunda) men mår lite småilla hela tiden..
BF blir runt 15 september (min pappas födelsedag), hoppas verkligen lilla pyret vill stanna! Haft ett mf i v 7+2 och det vill jag inte vara med om igen!
Så fort jag får tydligt plus ska jag boka tid för inskrivning med tidigt ul, hoppas hcgt har fördubblats i övermorgon och att det räcker för att cb ska visa :)