Inlägg från: Soffiseppe |Visa alla inlägg
  • Soffiseppe

    BF september 2016

    Hejhej, jag hoppar in här :)

    Plussade för precis en vecka sedan :D Jag är 22år gammal och är norrlänning (ville lägga in en smiley på en snögubbe här haha!) Det är min första graviditet tillsammans med min älskling som jag varit tillsammans med sedan vi var 15år och det känns såååå spännande! BF är 25 september :D

    Jag förstod redan före jag plussade (bim-5) att jag var gravid, men köpte ändå hem två vanliga stickor samt 2 digitala CB och stod sedan och skrattgrät av lycka när alla streck och plus uppenbarade sig, underbara känsla!

    Stort grattis allihopa till graviditeterna! :D

  • Soffiseppe

    Är det någon mer än jag som har problem med sömnen i tidiga graviditeten och vaknar upp var och varannan natt helt genomsvettig?! Det är ju så otroligt tidigt för mig, gick in i v 6 igår så graviditeten har ju knappt börjat.. Förutom svettpölarna så vaknar jag dessutom 5-6 gånger varje natt utan att vara kissnödig/hungrig utan vaknar bara upp i någon minut och somnar sedan om igen.

    Berätta gärna om era erfarenheter med nuvarande/tidigare graviditet :)

Svar på tråden BF september 2016