Fara för säkerheten?
Men usch va hemskt! Jag e nog för ung och dum för och kunna ge detaljerade råd men asså du kan ju fan inte ha det så där. Du riskerar både ditt lilla barns och din egen hälsa juh. Jag har för mig poliser som e gravida inte får arbeta ute på gatan efter nån viss vecka och det e väl just för dom riskerar möta fysiskt våld i jobbet. Kan du inte prata med facket? Skyddsombud? Skolledningen? Ditt barn kan ju få skador för livet :/
Kan säga jag själv gick i en skola där det va som du beskriver och det va fan vidrigt. Tyckte så synd om lärarna som behandlades så respektlöst. Och längtade själv efter lugn och ro. Högstadietiden blev helt sabbad av kaoset.
Tycker det e orimligt du ska utsättas för massa våld som lärare. Även om du inte va gravid alltså. Du kan ju själv bli rejält skadad.
Berätta gärna hur de går!
Va rädd om dig & ditt lilla barn!